Türkü Notaları

Mihriban Türküsü Notaları ve Sözleri

Mihriban türküsü, Abdürrahim Karakoç tarafından yazılmış ve Musa Eroğlu tarafından bestelenmiştir. En çok dinlenen ve bilinen türküler arasında yer alan Mihriban nota do re mi ve solfej notalarıyla çalınabilir. Müziknota nota kayıtlarıyla sevilen türküyü farklı enstrümanlarla çalabilirsiniz.

Mihriban Türküsü Nota Saz

Uzun sap ve kısa sap bağlama notaları, gitar ve ney notalarıyla Mihriban türküsünün sözlerini farklı tarzlarda söyleyebilir, farklı konseptlerde müzik arşivinize kayıt yapabilirsiniz.

Mihriban Türküsü Hangi Yöreye Aittir?

Abdurrahim Karakoç 1932 ve 2012 yılları arasında yaşamış şair ve gazeteci olarak tanınmıştır. Türkünün söz yazarı olan Karakoç’un en saf ve temiz duygularını yansıttığı Mihriban’ın, bizzat yaşadığı söylenir.

Kahramanmaraş- Elbistan’da yaşayan Abdurrahim Karakoç türküsü Mihriman keman notaları ile etkinliklerin, müzik arşivlerinin en temel listelerinde yer alıyor. Farklı müzisyenler ve şarkıcılar tarafından seslendirilen türküyü, ilk olarak Mahsun Kırmızıgül popüler hale getirmiştir.

Mihriban Türküsü Şarkı Sözleri

Mihriban adına yazılan ve Karakoç’un aşk duygularını ifade eden türkü; Sarı saçlarına deli gönlümü, bağlamışım çözülmüyor Mihriban… şeklinde başlıyor. En çok saçlarından etkilenen şairin ayrılığa olan isyanı çok net anlaşılıyor.

Ayrılıktan zor belleme ölümü, görmeyince sezilmiyor Mihriban…

Sözlerinden sonra ‘’Sevdiğim’’ yorumu Neşet Ertaş ve Kırmızıgül tarafından türküye eklenen akılda kalıcı yorumlarıdır. Mihriban türküsü notaları, çalınan müzik aletine göre farklılık göstermektedir. Türkünün devam eden sözleriyse şu şekilde ilerler;

Yar deyince kalem elden düşüyor

Gözlerim görmüyor aklım şaşıyor

Lambada titreyen alev üşüyor

Aşk kâğıda yazılmıyor Mihriban

 

Tabiplerde ilaç yoktur yarama

Aşk deyince ötesini arama

Her nesnenin bir bitimi var ama

Aşka hudut çizilmiyor Mihriban

Mihriban Türküsü Notaları

Mihriban kalimba notaları, gitar ve piyano notaları, bağlama do re mi ve ney notaları, türkünün her müzik tarzına uyarlanabilir olduğunu gösteriyor. Müzik gelişiminiz, müzik arşiviniz veya kayıtlarınız için Mihriban notalarını hemen çalmaya başlayabilirsiniz.

Mihriban türküsü do re mi formatında şöyledir;

es la la si sol sol la fa fa sol mi fa re fa mi re re re

re re mi re mi do mi re do do do do do re si do si

re do si si si si si do la si la do si la la la

la la si do re mifa sol (geçiş)

Şarkının başlangıcı;

la la la la

es la la la la

lalalalalalala

la sol fa la

es la la si sol sol la fa fa sol mi fa re fa mi re re re (bağlamışım çözülmüyor mihriban)

re re mi re mi do mi re do do do do do re si do si (mihriban)

re do si si si si si do la si la do si la la la (sevdiğim)

la la si do re mifa sol (geçiş kısmı)

Mihriban Gitar, Org, Keman ve Piyano Nota

Müziknota tarafından hazırlanan Mihriban gitar nota, ney, bağlama, keman ve piyano versiyonlarıyla türküyü farklı tarzlarda yorumlayabilirsiniz. Musa Eroğlu do re mi notaları, kısa sap bağlama, uzun sap solfej notaları gibi çaldığınız müzik aletine göre nota seçimi yapabilirsiniz.

Melodika ve org notaları Mihriban türküsünün farklı tınılarda söylenmesi, en güzel müzik kayıtlarının ve arşivlerinin oluşturulması için oldukça kolaydır. Mihriban Türküsü solo performanslarınız ve özel etkinlikleriniz için en iyi seçimlerden biri olarak, bağlama ve farklı enstrüman notalarıyla sizlerle.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu