Haberin Var mı Türküsü

Fikret Kızılok a ait bu türkünün içerisinde barındırmış olduğu duygu yoğunluğu oldukça fazla. Çoğu kişinin çocukluğundan da bildiği bu türkü şu anda hala söyleniyor. Çünkü içerisinde saçlarından bir tel aldım veya incede bellerin gibi ithaflar var. Bu ithafların genel anlamda bir kişiye olduğu ortadadır. Bu yüzden şarkı kendi içerisinde başkalarına farklı anlamlar, düşünme kabiliyeti verebiliyor.

Haberin Var mı Nota

Bu beste genel olarak bir şiirdir, yani şiirden alıntı olarak yapılmıştır. Ahmet Arif’in de haberin var mı adlı bir şiir var ve genel anlamda bunların ikisi birbiriyle benzerlik gösteriyor. Ancak aralarında da yalnızca duygu duygu benzerliği olabilir.

 

La Sib2 Do Re Re Re Re Sib2 Do La La La Sib2 Do Re Re Re Re Sib2 Do La La Sib2 Do Do Re Mi Re Re Sib2 Do Sib2 La Sib2 Sib2 Sib2 Re Sib2 Do Do Sib2 Do La La La Sol Do Sib2 Do La La La La La La La Sib2 Do Re Re Re Re Sib2 Do La La La Sib2 Do Re Re Re Re Sib2 Do La La Sib2 Do Do Re Mi Re Re Sib2 Do Sib2 La Sib2 Sib2 Sib2 Re Sib2 Do Do Sib2 Do La La La Sol Do Sib2 Do La La La La La La La Do Re Mi Mi Mi Mi Mi Do Do La Re Re Re Re Sol Mi Mi Do Re Do La Do Do Do Re Mi Re Re Sib2 Do La La Do Re Mi Mi Mi Mi Mi Do Do La Re Re Re Re Sol Mi Mi Do Re Do La Do Do Do Re Mi Re Re Sib2 Do La

 


Leave a Reply