Eledim Eledim Türkü Nota

Eledim Eledim türküsü Erzurum yöresine ait önemli bir türküdür. Çünkü dönemimizde de geçmişde de söylenen bu türkünün asıl yaratıcıları Muharrem Akkuş ve Yücel Paşmakçı’dır. Bu sanatçılar bu türküyü yaparken belirli zaman aralıklarında elbette sıkıntı çekmişlerdir. Çünkü türkünün içerisinde bulunan nakaratları veya söylemlerine her birisi aslında bir göndermektir ve içerisinde de belli bir yaşanmışlığı barındırıyor.

Eledim Eledim Notaları

Eledim eledim türküsünü Erzurum dolaylarında bir askeri şarkı olarak yazıldığı doğru. Sibel Pamuk, İbrahim Tatlıses ve birçok sanatçı bu türküyü söylediler. Çünkü bu türkünün içerisinde barındırdıkları genel anlamda askeri odaklıdır. Türkiye üzerinde, askeri odaklı türkülerin içerisinde birçok duyguyu yoğunluğu bulunuyor.

 

La Sol La La Re Re Sib2 Do Do Sib2 Sib2 La Sib2 Do Re Re Sib2 Do Do Sib2 Sib2 Do La Sib2 La La Sib2 Do Re Re Sib2 Do Re Sib2 La La Re Sib2 Do Sib2 Sib2 La La La La La La La Mi Re Mi Do Re Re Mi Sib2 Do Re Do Re Sib2 La La Re Sib2 Re Do Sib2 Sib2 La La La La La La La Sol La La Re Re Sib2 Do Do Sib2 Sib2 La Sib2 Do Re Re Sib2 Do Do Sib2 Sib2 Do La Sib2 La La Sib2 Do Re Re Sib2 Do Re Sib2 La La Re Sib2 Do Sib2 Sib2 La La La La La La La Mi Re Mi Do Re Re Mi Sib2 Do Re Do Re Sib2 La La Re Sib2 Re Do Sib2 Sib2 La La La La La La

 


Leave a Reply