Ela Gözlüm Türküsü

Bu tür türküler sevgilisidir. Çünkü içerisinde bir yaşanmışlığı vardır. Ela Gözlüm türküsü Karacaoğlan’ın şiirinin türkü halidir. Üstelik Cem Adrian’da bu türküyü yani Ela Gözlüm’ü seslendirdi. Bu yüzden şarkı kendisini geliştirmeye başardı. Genel olarak bu türküler kendisi anonim olarak tabir edilen türkülerdir. Ancak bir sanatçı tarafından seslendirildiği taktirde anonim olma özelliği gider.

Ela Gözlüm Bestesi

Ela Gözlüm türküsünü Erzurum dolaylarında Karacaoğlan tarafından bilinen bir şiir olarak piyasada geçer. Ancak bu şiirin Türkçeye dönüştürme Fikri oldukça mantıklı bir fikirdir. Çünkü şiirin kendisi zaten bir yaşanmışlığı anlatıyor ve bu şarkıya dönüştürüldü takdirde diğer şiirlerin şarkıya dönüştürülmesi gibi güze ilgi alıyor.

 

La Do Re Mi Mi Mi Mi Mi Mi Mi Fa Re Re Mi Mi Re Re Do Mi Re Re Re Re Re Re Mi Do Do Do Re Mi Mi Mi Mi Mi Mi Mi Fa Re Re Mi Mi Re Re Do Mi Re Re Re Re Re Re Mi Do Do Do Re Re Do Sib2 Re Sib2 Do Do Do Do Re Sib2 Sib2 La Sib2 Do Do Sib2 La Do Sib2 Sib2 Sib2 Sib2 Sib2 Do La La Sib2 Do Do Sib2 La Sib2 La La La La La La Do Re Re Re Mi Do Re Do Re Mi Re Re Mi Mi Re Re Do Sib2 Re Sib2 Do Do Do Sib2 Do Re Sib2 Sib2 La Sib2 Do Do Sib2 La Do Sib2 Sib2 Sib2 Sib2 Do Sib2 La Sib2 Do Do Sib2 La Sib2 La La La Do Sib2 La Sol La Sib2 Do La Do Re Re Re Mi Do Re Do Re Mi Re Re Mi Mi Re Re Do Sib2 Re Sib2 Do Do Do Sib2 Do Re Sib2 Sib2 La Sib2 Do Do Sib2 La Do Sib2 Sib2 Sib2 Sib2 Do Sib2 La Sib2 Do Do Sib2 La Sib2 La La La La La


Leave a Reply