Başım Alır Diyar Diyar Giderim Nota

Başım alır diyar diyar giderim türküsü uzun yıllardır pek çok farklı sanatçı tarafından seslendirilmektedir. Ayrıca bugüne kadar sözleri ve müziği ile oldukça büyük bir ilgi görmeyi başarmıştır. Ayfer Vardar, Tufan Altaş, Musa Eroğlu, Taner Olgun ve Meliha Güneş gibi isimler tarafından seslendirilmiştir. Daha pek çok ismin zaman zaman seslendirdiği bu türkü bir sevda türküsü olarak da bilinir. 

Başım Alır Diyar Diyar Giderim Hikayesi

Başım alır diyar diyar giderim isimli türkü sözlerinde eski dönem şairlerinden Karacaoğlan’ın ismi geçmektedir. Bir aşk türküsüdür ve türkünün sözlerine bakıldığında bir hasreti anlatmaktadır. Sevilen kişiye kavuşamamak ve ona karşı özlem duymak çok güzel bir şekilde anlatılmıştır.

La Do#3 Re Re Sib Do#3 Do#3 Sib Do#3 Sib Sib La La Re Do#3 Re Re Do#3 Sib Sib Do#3 La Sib La La La Sib Do#3 La Do#3 La La La La La La La La La La La Do#3 Re Re Sib Do#3 Do#3 Sib Do#3 Sib Sib La La Re Do#3 Re Re Do#3 Sib Sib Do#3 La Sib La La La Sib Do#3 La Do#3 La La La La La La La La La La Do#3 Sib Re Do#3 Do#3 Sib Sib La Re Re Do#3 Sib Sib Mi Re Do#3 Sib Sib La La La La La La La La Do#3 Sib Re Do#3 Do#3 Sib Sib La Re Re Do#3 Sib Sib Mi Re Do#3 Sib Sib La La La La La La La La

Leave a Reply